Top Menu
Menu

Jak fungují nebankovní hypotéky a pro koho jsou vlastně určené?

0 Comments

I když vás banka už několikrát odmítla, peníze si stále můžete půjčit, když víte, koho o ně požádat. Jak funguje nebankovní hypotéka a komu je určená?

Jak fungují nebankovní hypotéky a pro koho jsou vlastně určené?

Možná jste už pojem nebankovní hypotéka slyšeli, dost možná jste se toho báli, ale peníze potřebujete a nevíte, kdo vám je půjčí. Dnešní doba je skutečně zlá a peníze mohou dojít každému, zejména drobní podnikatelé se teď dostávají do úzkých stále častěji, než kdy dříve. Tento problém se ale dá dost dobře vyřešit, když víte, od koho si můžete půjčit. Nemusíte se obávat žádných nástrah ani šílených podmínek pro schválení a splácení úvěru. Možná budete překvapeni, jak snadné to celé může být. Konečně vám totiž někdo půjčí, aniž by na vás vyšťoural úplně všechno.

pexels-photo-210990

Když to nejde v bance

Do banky se logicky pro peníze vydáváme jako první, přeci jen banky mají dobrou pověst, jsou spolehlivé a mají obvykle i slušné úroky. Jenže schvalovací proces pro půjčky je mnohdy nekonečný a ne pro každého končí úspěšně. Pokud už dluhy máte, nemáte dostatečně velké příjmy nebo jste dokonce zapsáni v rejstříku dlužníků, jen těžko vám banka úvěr poskytne, co se ale v takovém případě dá dělat? Lidé pak mají buď možnost všechno vzdát, nebo se obrátit na nebankovní společnosti.

Nebankovní hypotéka má obrovskou výhodu v tom, že nikdo při jejím schvalování nebude zkoumat váš aktuální nebo minulý příjem, nebude se nikdo ani koukat do registru dlužníků a ani ho nebude zajímat, kolik a kde už dlužíte. Jenže v životě nic není jen tak a bez záruky vám zcela logicky nikdo nepůjčí. Jak to tedy funguje v praxi? Produktů, které nebankovní společnosti nabízejí je celá řada, obvykle ale stačí jediné, musíte se zaručit nemovitostí.

pexels-photo-164688

Vlastní nebo cizí?

Taková nemovitost ale nutně nemusí patřit jen vás samotným, můžete si přibrat společníka, kterým může být někdo z rodiny ale i blízkých přátel. Tato třetí osoba se za vás zaručí nemovitostí a úvěr může být pak schválen do několika hodin nebo několika málo dnů. Částka, kterou si chcete půjčit, se pak odvíjí od celkové hodnoty dané nemovitosti. Splátky pak fungují podobně jako v bance, v případě americké nebankovní hypotéky se úroky většinou pohybují ve stejné rovině jako v bance.

Tohle je řešení, které vám může vytrhnout trn z paty. Využijte toho!